Hakkımda


Münir ALTIOĞLU; 1979 yılında Adana’da doğmuştur, 6 aylık iken geçirdiği çocuk felci nedeni ile ortopedik engelli bir birey olarak hayatını devam ettirmiştir. İlk, Orta ve Lise Eğitimini Alanya’da tamamlayan Altıoğlu, Adnan Menderes Üniversitesinde eğitimini tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesinde İşletme Eğitimi almıştır.

Alanya Belediyesi Proje Koordinatörü olarak Ulaşılabilirlik, Spor, Gönüllülük ve Farkındalık alanlarında hali hazırda dört projeyi koordine etmektedir.

Yaşamı boyunca sivil toplum örgütlerinin engellilik alanında çalışmalarında aktif rol oynayan Altıoğlu, 2008 Yılında Alanya Fiziksel Engelliler Derneğini kurmuş ve başkanlığını yürütmüştür. Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi'nin 2009 yılında kuran ekipte görev alan Altıoğlu'nun meclis üyeliği halen devam etmektedir.

2010 yılında Türkiye’de Engelsiz Turizm çalışmalarına öncülük eden hazırlık komisyonunda görev alan Münir Altıoğlu 2011 Yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Koordinatörlüğünde başlatılan ‘’Tourism For All’’ projesinde Alanya Belediyesini temsilen komisyon genel sekreteri olarak görev yapmaktadır.

Altıoğlu; Engellilik alanında yerel, ulusal ve uluslararası bir çok kuruma ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.